Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Süresi Bitiyor

Merkez Bankası personel alımı yapıyor. Yapılan duyuruya göre bünyesindeki personel ihtiyacı için Sözleşmeli olarak yapmakta olduğu personel alımı başvuruları bitiyor.

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Süresi Bitiyor
Merkez Bankası Devlet Personel Başkanlığı tarafından 05 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusunda bünyesindeki personel ihtiyacı için Sözleşmeli Personel alımı yapacağını duyurmuştu. Merkez Bankası yaptığı duyurusunda Sözleşmeli Personel Alımı başvuruları 16 Aralık 2016 tarihine son bulacak. Adaylar başvurularını en ge. 16:30 a kadar ekonomistbasvuru @ tcmb.gov.tr adresine göndermeleri gerekmetedir. Merkez Bankasının yapmış olduğu duyurusuna göre adaylardan aranan şartlar şöyledir.

GENEL ŞARTLAR:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar,
  • Çok iyi derecede analitik, sayı ve yazma tekniklerine sahip olan adaylar,
  • İyi derecede sunum yapabilme becerisine sahip olan adaylar,
  • Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankasına alınacak personellerde aranan şartları taşıyan adaylar,
  • Yurt içinde veya yurt dışında Bankanın ana faaliyet alanına giren, ekonometrik modelleme, makroiktisat ve parasal iktisat, uluslararası iktisat, finansal iktisat, endüstri iktisadı, işgücü ve demografi iktisadı; ekonomik kalkınma, teknolojik değişim ve büyüme; tarım iktisadı, kentsel iktisat ve gayrimenkul iktisadı konuları ile ilgili bir dalda doktora derecesine sahip olmak ya da doktora derecesini 2017 yılı sonu itibarıyla alacak olmak,
  • İleri düzeyde İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) en az 90 veya Test of English as a Foreign Language Internet-based Test (IBT)'den en az 108 puan almış olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yurt dışında İngilizce eğitim yapan üniversitelerde öğrenim görmek veya bu üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev yapmış olmak],
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 16 Aralık 2016 tarihi saat 16:30 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular istenilen belgeleri pdf formatında ekonomistbasvuru @ tcmb.gov.tr adresine gönderilerek yapılacaktır. Ayrıca Buraya Tıklayarak ilanın tam metnini inceleyebilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM EKLE