MEB Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını bildirdi. Farklı kadrolarda olmak üzere KPSS Puanı ile ve KPSS siz Bilişim Personeli alınacak.

MEB Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere personel alımı yapacak. Başvuru süreci Bugün itibari ile başladı. Peki kimler başvuru yapabilecek? Hangi alanlarda sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte şartlar ve kadrolar.

SÖZLEŞMELİ 10 PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. Alımlar aşağıdaki kadrolarda yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımaları.
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları.(Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir.)
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir.)
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmaları. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri.

Ayrıca Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için adaylardan Yabancı Dil puanı şartı ve KPSS şartı aranacak. Adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. KPSS Puanı olmayanların ise Puanı 70 olarak sayılıyorken YDS puanları 0 olarak ele alınacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı başvuruları 26 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 30 Nisan 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece istenen belgeler ile https://basvurular.meb.gov.tr/bsv3/bilisimuzmn/default.aspx sitesinde bulunan başvuru formu birlikte mesai saati bitimine kadar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, istenilen belgeler elektronik ortamda sisteme eklenecektir.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 23:56
YORUM EKLE