Marmara Üniversitesi KPSS li KPSS siz Personel Alımı İlanı Yayımladı! Yüksek Maaş

Marmara Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Sözleşmeli alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS siz yapılacak. Şartlar haberde.

Marmara Üniversitesi KPSS li KPSS siz Personel Alımı İlanı Yayımladı! Yüksek Maaş

Marmara Üniversitesi personel alımı için 5 Haziran 2023 tarihinde Resmi gazetede ilan yayımladı. Söz konusu sözleşmeli personel alımı ilanına göre Marmara Üniversitesi 4 kişilik boş kadro ile sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacak. Kontenjan dağılımı ve şartları haberin devaında.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 1 Kişi Sistem Yöneticisi,
  • 1 Kişi Sistem Yöneticisi,
  • 1 Kişi Kıdemli Ağ Uzmanı,
  • 1 Kişi Bilgi Güvenliği Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Marmara Üniversitesi personel alımı için genel oalrak 657 Sayılkı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda özel olarak ise;

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gereklidir.

KPSS Detayı Nedir?

Başvuruda bulunacak adayların 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanı ile son beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavına (sınavlarına) girmiş olması gerekmekte olup, yazılı ve/veya sözlü/uygulamalı sınavlara çağrılacak adayların belirlenmesinde; KPSS P3 puanının %70’i ile YDS veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınav puanının %30 u alınarak oluşturulacak olan toplam puan temel alınacaktır. (Belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ünivrsite prsonel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içeriside yani 19 Haziran 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE