Kültür Bakanlığı YTB 19 Sözleşmeli Personel Alımı - En Az 50 KPSS ve Lise

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı mesleklerde 19 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Kültür Bakanlığı YTB 19 Sözleşmeli Personel Alımı - En Az 50 KPSS ve Lise

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ( YTB ) personel alımı için az önce ilan yayımlandı. Resmi gazetede 5 Aralık 2022 tarihi le yayımlanmış olan ilana göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 19 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşacğaız.

Hangi Mesleklerde Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesine 19 kişilik kadro ile,

  • 2  Sözleşmeli Bilişim Personeli ( Yazılım Uzmanı ),
  • 14 Büro Personeli,
  • 1 Destek Personeli,
  • 1 Destek Personeli (Boyacı),
  • 1 Tekniker (Bilgisayar Teknikeri),

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı:

Başvuru Şatları ne Olacak?

Kültür Bakanlığı YTB adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS, Yaş gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Detayı Nedir?

2022 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3p uan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı:

Başvuru yapmak isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları yani 1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Bakanlık YTB personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 5 Aralık 2022 tarihi ile başlamıştır. Başvurular en geç 15 Aralık 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir.

Bilişim Personeli Başvuru tarihleri: 5 - 19 Aralık 2022

Sözleşmeli personel Başvuru Tarihleri: 5 - 15 Aralık 2022

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehtap
Mehtap - 1 yıl Önce

Allah aşkına şu yaş şartını bir kaldırın artık belki çok yetenekli insanları bu yaş şartından dolayı eliyorsunuz farkında mısınız

Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım - 1 yıl Önce

KPSS den 60 puan aldım.Beni kurumunuza alır mısınız?