Kültür Bakanlığı VGM 23 Şehir 90 Sözleşmeli Personel Alımı - Kontenjan ve Şartlar?

Kültür Bakanlığı farklı kadrolarda ve 23 Şehirde 90 Sözleşmeli personel alacak. Başvuru şartları ve kontenjan dağılımı haberde.

Kültür Bakanlığı VGM 23 Şehir 90 Sözleşmeli Personel Alımı - Kontenjan ve Şartlar?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 11 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü ( VGM ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre 90 Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar bazı kadrolarda Mülakat ile ve bazı kadrolarda Mülakatsız personel Alımı yapılacak.

90 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Detayları Nedir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü yayımladığı personel alımı ilanı ile Lisans Mezunu Memur alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar 23 Şehirde olmak üzere Merkez Ve Taşra teşkilatında gerçekleştirilecek.

23 Şehir hangileridir?

Yayımlanan ilana göre Alımlar " Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon" olmak üzere 23 farklı şehirde sözleşmeli personel alınacak.

Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 47 Büro Personeli,
  • 4 Avukat,
  • 24 Mühendis ( Elektrik, Harita, İnşaat, Makina, Ziraat),
  • 3 Mimar,
  • 4 Şehir Plancısı,
  • 7 Müze Araştırmacısı,
  • 1 Veteriner Hekim,

olmak üzere toplamda 90 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Yaş Şartı nedir?

- Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartları Nedir?

Mühendis Alımı

Mühendislik fakültelerinin Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği veya Makine ve Malzeme Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak

Mimar Alımı:

Mimarlık lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Şehir Plancısı Alımı:

Şehir ve Bölge Planlama lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

Müze Araştırmacısı Alımı:

Sanat Tarihi lisans programından veya Sanat Tarihi ve Müzecilik veya Müzecilik lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Avukat Alımı:

Hukuk lisans programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. Avukatlık Ruhsatı sahibi olmak.

Büro Personeli Alımı:

- Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans,

- Gazetecilik, Gazetecilik ve Kitle İletişimi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, BasınYayın lisans,

- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası ve Halkla İlişkiler bölümü ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu kapsamda başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 11 - 25 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Mülakat Detayları Nedir?

Vakıflar Genel Müdürlüğünün personel alımları Mülakatsız ve Mülakat ile yapılacak. Mülakatsız olarak " Avukat, Büro personeli, Veteriner Hekim" kadrolarında personel alınacak. Diğer kadrolar için ise Sözlü ve Yazılı sınav yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel Sayın
Emel Sayın - 4 ay Önce

Yaş şartı ne yaw

Osman
Osman - 3 ay Önce

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?