KOSGEB KPSS Puanı ile veya KPSS Olmadan Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını bildirdi. Peki şartlar ve KPSS detayı nedir?

KOSGEB KPSS Puanı ile veya KPSS Olmadan Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

KOSGEB yayımladığı sözleşmeli personel alımı ilanına göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere bilişim sektöründe olan Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı birimine sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını bildirdi. Adaylardan aranan başvuru şartları ve detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde aktarıyoruz.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı bünyesine Kamu Personeli seçme sınavı ile 5 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak kamu personeli alımı yapacağını bildirdi. Bu bağlamda adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı ile başvuru yapabilecekler. KPSS puanı olmayan adaylarda başvuru yapabilecek. İşte KPSS detayı şöyledir.

KPSS DETAYI:

KOSGEB bünyesine alacağı bilişim personeli için adayların 2018 veya 2019 yıllarında yapılmış olan KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Ancak KPSS puanına sahip olmayan adaylardan başvuru yapabilecekler. Bu yönde KPSS puanına sahip olan adaylar daha avantajlı olacaklardır. KPSS puanı olmayan adayların ise puanı 70 puan olarak sayılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak,

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri zorunludur.

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

f) Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak,

BAŞVURULAR:

KOSGEB personel alımı ilanı 22 Ocak 2020 tarihinde ilan edilmiş olup adaylar başvurularını en geç 06 Şubat 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle genel nitelikleri ve Yazılım Geliştirme Uzmanı pozsyonu için gereken nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.

Sonrasında ise başvurular www.kosgeb.gov.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu’nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte en geç 06/02/2020 tarihi saat 17:30’a kadar KOSGEB Başkanlık Binası (Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No: 32 06050 Ulus / Altındağ / ANKARA) elden teslim edilmek suretiyle yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 09:19
YORUM EKLE