Kastamonu Üniversitesi 98 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2022! En Az Lise

Kastamonu Üniversitesi 98 Destek Personeli, Güvenlik Görevlisi ve Teknisyen Alıyor. Lise, Ön Lisans mezunu şartları ve kontenjan dağılımı nedir?

Kastamonu Üniversitesi 98 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2022! En Az Lise

Kastamonu Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Lise ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 98 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Üniversite bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 98 kişilik kadro ile 3 farklı alanda Lise mezunu ve Ön lisans mezunu personel alımı yapılacak.

657 Sayılı Devlet memurları kanuna tabi olarak 4/B sözleşeli personel alımı yapılacak. Peki mezuniyete göre kontenjan dağılımı nedir? Kimler başvuru yapabilecek?

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 39 Destek Personeli, 10 Teknisyen

Ön Lisans Mezunu: 10 Destek Personeli, 39 Koruma ve Güvenlik,

olmak üzere Lise Mezunu 49 ve Ön Lisans Mezunu 49 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

KPSS Şartı Var Mı?

Üniversitenin sözleşmeli personel alımı ilanı için KPSS Şartı aranacak. Bu kapsamda adaylardan 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94 ve Ön Lisans mezunu için KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Sözleşmeli Personel Genel Başvuru Şartları:

Adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacaktır. Peki Pozisyonuna göre özel şartlar nedir?

Alanına Göre Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Teknisyen Alımı Şartı:

Teknisyen alımlar farklı alanlarda yapılacak Bu kapsamda alanına göre eğitimini tamamlamış ve ilgili alanda çalıştığını gösterir belgeye sahip olmak, En az lise mezunu olmak ve 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartı:

10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşımak, 30 yaşından büyük olmamak, Vardiyalı çalışmasına herhangi bir engeli olmamak, Son müracaat tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi silahlı/silahsız Kimlik Kartına sahip olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 158 cm boyundan kısa boylu olmamak şartı aranacak.

Destek Personeli Alımı Şartı:

Ortaöğretim mezunu olup, MEB onaylı boyacı sertifikası veya ustalık belgesine sahip olmak. Alanında en az 2 yıl deneyimli olmak şartı aranacak.

Birimine Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nedir?

1-Müracaat Formu (İmzalı ve eksiksiz doldurulacak. Müracaat formuna https://pdb.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/belgeler/idari-belgeler bu adresten ulaşabilirsiniz.)

2-Diploma veya Mezuniyet Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir. Sorguluma kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır.)

3-Tercih edilen pozisyon için KPSS sonuç belgesi. (Sorguluma kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır.)

4-2 (iki) adet Fotoğraf (Müracaat formuna yapıştırılacaktır.)

5-Adli Sicil Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir. Sorguluma kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır.)

6-Güvenlik personeli için geçerli özel güvenlik görevlisi kimlik kartı,

7-Tecrübe istenilen pozisyonlar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte resmi veya özel kuruluşlardan müracaat tarihleri içerisinde alınmış iş deneyim belgesi (Islak imzalı olarak müracaat formuna eklenecektir. SGK Hizmet dökümünde e-Devletten alınan belgeler kabul edilecektir. SGK Hizmet dökümünde yer alan meslek kodu ile tecrübe istenilen pozisyonun uyumlu olması şarttır.)

8-Sertifika veya ustalık belgesi istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti, 9-Askerlik Durum Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir. Sorguluma kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır.) 10-Nüfus Cüzdan Fotokopisi.

11-Ehliyet istenilen pozisyon için sürücü belgesi.

12-Müracaat süresi içerisinde alınmış olması kaydıyla Koruma ve Güvenlik Görevlisi için Kamu Hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu. (Raporda boy/kilo ölçümü yer alacaktır.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kastamonu Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece yukarıdaki belgelerle birlikte aşağıdaki adrese yapılacak.

Başvuru Adresi: Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı (Kuzeykent Mahallesi Orgeneral Atilla Ateş Paşa Caddesi No: 19 Merkez- Kuzeykent / KASTAMONU)

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE