Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 4 Büro ve Sağlık Personeli Alım İlanı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesine sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Farklı kadrolarda olmak üzere 4 kişi alınacak.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 4 Büro ve Sağlık Personeli Alım İlanı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre farklı kadrolarda olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Üniversite rektörlüğü bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4 üncü maddesinin B fırkasına göre istihdam edilmek üzere 4 Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Üniversiteye personel alımları Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Bu kapsamda 1 Büro Personeli, 1 Diğer Sağlık Personeli ve 1 Sağlık Teknikeri alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1-Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

2-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3-Adayın başvurduğu pozisyon niteliğine göre ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93 puan türü esas alınacaktır.

4-Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru süreci ilanın yayım tarihi olan 21 Eylül 2021 tarihi ile başlamıştır. 15 Gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Yani başvurular en geç 5 Ekim 2021 tarihine kadar yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE