Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli 70 Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman?

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 70 sözleşmeli personel alacak. Şartlar ve kadro dağılımı şöyledir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli 70 Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman?

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Karadeniz Teknik Üniversitesi farklı pozisyonlarda olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapacak. yayımlanan ilana göre alımı yapılacak personel kadroları ve detaylarını İşin Olsa ekibi olarak siz değerli okurlarımız ile paylaşıyor olacağız.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Karadeniz Teknik Üniversitesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde göre 70 kişilik boş kadro ile lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı yapacak. Bu kapsamda;

Lise Mezunu: 4 Hemşire

Ön Lisans mezunu: 2 Laborant, 9 Sağlık Teknikeri, 9 Röntgen Teknisyeni

Lisans mezunu: 45 Hemşire ve 1 Diğer Sağlık Personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için başvurular Önümüzdeki ginlerde başlayacak. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinden gerçekleştirmek zorundadırlar. Buna göre 31 Ağustos 2020 tarihi ile başlayan başvurular en geç 14 Eylül 2020 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular sadece Online olarak Üniveritenin Personel Dairesi Başkanlığının personelilan.ktu.edu.tr/adresinden yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Adaylarda Genel Olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti Vatabdaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasıdan olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi nitelikler aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

  • Adaylar mezuniyetine göre; 2018 KPSS Lisans (B) grubu 2018 KPSS Önlisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 17:08
YORUM EKLE