Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Personeli Alım İlanı Duyuruldu! En Az Lise Mezunu

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı yapacağını ilan etti. Alımlar Lise mezunlarını ve Lisans mezunlarını kapsayacak. İşte başvuru şartları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Personeli Alım İlanı Duyuruldu! En Az Lise Mezunu

Resmi Gazete'nin 22 Mart 2019 tarihli yayımlamış oluğu ilana göre Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı niteliklerde 8 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda adaylardan en az lise mezunu olmak ve KPSS ye girmiş olmak şartları aranacak. Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

HANGİ KADROLAR İÇİN ALIM YAPILACAK?

Karadeniz Teknik Üniversitesi toplamda 8 sözleşmeli personel alacak. Buna göre 3 Lise mezunu ve 5 Lisans mezunu personel alacak.

ADAYLARDAN ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Karadeniz Teknik Üniversitesi alımını yapacağu hemşire adaylarından,Başvuracak adaylar 657 sayılı kanunun 48.maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır. Ayrıca yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları, Yukarıdaki tabloda belirtilen eğitim seviyesinde lise mezunu veya lisans mezunu olmaları ve Adaylar mezuniyetine göre; 2018 KPSS Lisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın resmi gazete üzerinde yayımlanması ile birlikte yani, 22 mart 2019 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 15 gün içerisinde yani en geç 05 Nisan 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte üniversiteye şahsen başvuru yapmaları gereklidir. İlanın tam metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE