Karadeniz Teknik Üniversitesi 38 Sağlık Personeli Alımı Sona Eriyor!

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde personel alımı için başvuru alıyor. Başvurularda son güne geldik. Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Karadeniz Teknik Üniversitesi 38 Sağlık Personeli Alımı Sona Eriyor!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak için 38 kişilik kadro ile Sağlık Personeli alımı yapacak. Başvuruların 20 Kasım 2020 tarihi ile başlamasının ardından 07 Aralık 2020 itibari ile sona eriyor. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KİMLERİN BAŞVURUSU GEÇERLİ OLACAK?

Karadeniz Teknik Üniversitesi 38 kişilik boş kadro ile 28 Hemşire, 1 Laborant, 7 Sağlık Teknikeri ve 2 Röntgen Teknisyeni alımı yapacak.

Adaylar başvuru yapabilmeleri için öncelikle belirtilen eğitim şartını taşıyor olmaları gereklidir. Sonrasında ise 2020 KPSS Lisans (B) grubu 2018 KPSS Önlisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır. Bunlar ve 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyan adayların başvuruları geçeri sayılacak.

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

Üniversiteye başvuru yapan adayların KPSS puanları ele alınacak. KPSS puanı ile yapılacak sıralamaya göre en yüksek puana sahip olan adayların ataması yapılacak. Aynı zamanda KPSS sırasına göre Karadeniz Teknik Üniversitesi Yedek ve Asil adayların belirleyecek.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvurular KPSS sırasına göre ele alınacak olup başvuru süreci bitiminden 15 gün sonra ilan edileceği duyuruldu. Bu yönde başvurular 07 aralık 2020 tarihinde sona ereceğinden sonuçlar en geç 22 Aralık 2020 tarihine kadar üniversitenin resmi internet adresinde ilan edilecektir.

Sonuçlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 17:26
YORUM EKLE