Karadeniz Teknik Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli personel alımı yapacak. En az lise mezunu farklı alanlarda personel alımı detayları haberde.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede yayımlanmış olan ilana göre Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 20 Sözleşmeli Personel alımı yapacak. En az lise mezunu Karadeniz Teknik Üniversitesi Alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre başvuru şartları ve kontenjanlar haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 5 Destek Personeli, 7 Teknisyen

Ön Lisans Mezunu: 1 Tekniker, 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli, 1 Mühendis, 2 Sağlık Fizikçisi, 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı nedir?

Adaylardan Değerlendirme ve yerleştirme için KPSS Şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye personel alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmş olması gereklidir. Başvurular sadece Online olarak yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 14.08.2023-28.08.2023

Başvuru Adresi: https://online.ktu.edu.tr

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE