İÜC Sözleşmeli 44 Hemşire Alımı Yapacak! En Az Lise ve KPSS 60 Puan İle

İstanbul Üniversitesinden gelen duyuruya göre 44 kişilik kadro ile hemşire alımı yapacağını bildirdi. Düşük KPSS Puanı ile ve en az lise mezunu alımın detayları şöyledir.

İÜC Sözleşmeli 44 Hemşire Alımı Yapacak! En Az Lise ve KPSS 60 Puan İle

İstanbul Üniversitesi tarafınfan gelen duyurya göre üniversite Cerrahpaşa Rektörlüğü birimindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı eğitim seviyelerinden hemşire alım yapacak. 44 Kişilik boş kadro için atama kararı alan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörlüğü 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında Lisans ve Lise mezunu adaylar arasından alım yapacak. İşte detaylar.

KADRO BİLGİLERİ NEDİR?

30 Kişilik Hemşire kadrosu ile Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olmak. 2018 KPSS P3 Puan Türünden 60 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

14 kişilik hemşire kadrosu ile Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden Mezun Olmak. 2018 KPSS P94 Puan Türünden 60 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında aşağıdaki nitelikler aranacaktır.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi nitelikler aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

-Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdır. Ortaöğretim Mezunları için 2018 KPSS-P94, Lisans Mezunları için 2018 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

-5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

İLANIN TAM METNİ BURADA

YORUM EKLE