İÜC 48 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

İstanbul Üniversitesi Personel alımı başvurusu sona eriyor. Farklı mesleklerde lise, ön lisans ve lisans mezunu 48 personel alımı yapılacak. Meslekler haberde.

İÜC 48 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere 48 personel alımı yapacağını bildirmişti. Bu kapsamda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu yönde başvurularda artık sona geldik.

Mezuniyete Göre Alım Yapılacak Kontenjanlar Hangileridir?

Lise Mezunu: 20 Destek Personeli, 2 Diğer Sağlık Personeli, 8 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Teknisyen

Ön Lisans Mezunu: 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Sağlık Teknikeri, 1 Tekniker

Lisans Mezunu: 3 Büro Personeli, 4 Hemşire, 1 Veteriner Hekim

Başvurular Sona Eriyor!

İstanbul Üniversitesi personel alımı başvurusu 12 Ekim 2022 tarihi ile başlamış olup artık sona ermektedir. Adaylar başvurularını en geç 27 Ekim 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu kapsamda henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını İnternet üzerindeki dolduracakları formu ve istenen belgelere Üniversite personel daire başkanlığına başvuru yapılacaktır.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak? KPSS Taban Puan Kaç?

Sözleşmeli personel alımı için adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Buna göre adayların KPSS'den almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecek ve atama işlemleri gerçekleştirilecektir. En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama esas alınacaktır.

Başvuru esnasında 50 ve 60 KPSS puan şartı yer alıyor. Bu kapsamda pozisyonuna göre olmak üzere en düşük 65 KPSS Puanı beklenebilir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İstanbul Üniversitesinin personel alımı başvurusu 27 Ekim 2022 tarihi ile sona erecek olup en geç 7 iş günü içerisinde açıklanması bekleniyor: Buna göre en geç 7 Kasım 2022 tarihine kadar başvuru sonuçları Üniversitenin resmi internet adresi üzerinden duyurulacaktır.

YORUM EKLE