İstanbul Üniversitesi 60 KPSS Puanı İle 94 Kamu Personeli Alım İlanı

İstanbul Üniversitesi yeni bir ilan yayımladı. Farklı eğitim seviyesine sahip 94 sözleşmeli hemşire alımı yapılacak. Peki şartlar nedir? Başvurular Ne Zaman?

İstanbul Üniversitesi 60 KPSS Puanı İle 94 Kamu Personeli Alım İlanı

Yayımlanan 20 Eylül 2019 tarihli ilanlara göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu ilana göre alımlar darklı eğitim seviyesinde yapılacak olup, İşin Olsa ekbi olarak ilan hakkında detayları sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

İLANIN DETAYLARI VE KADRO DAĞILIM:

İstanbul Üniversitesi 94 kişilik boş kadrosu ile bünyesine hemşire alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda Giderleri Özel bütçeden karşılanacak lisans mezunu 60, Döner Sermayeden lisans mezunu 20 ve Lise mezunu 14 sözleşmeli hemlire alımı yapılacak. 

Lisans mezunu olanların Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmaları gerekmekte olup, Lise mezunları için ise Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden Mezun Olmak şartı aranacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İstanbul Üniversitesi alımını yapacağı 94 hemşire adayından, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda diğer hususlar doğrultusunda aşağıdaki nitelikler aranacak.

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilcek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Lisans veya lise mezunu olmak,
  • Haftalık 40 saat çalışmayı kabul etmiş olmak,
  • 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

İstanbul üniversitesi için başvurular ilanın resmi gazete'de yayımlanması ile birlikte başlayacak olup adaylar başvurularını en geç 04 Ekim 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular, www.istanbul.edu.tr adresindeki Başvuru Formunu ve Başvuru Dilekçesini eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına Şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 10:30
YORUM EKLE