İstanbul Üniversitesi 453 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

İstanbul Üniversitesi personel alımı yapacak. En az lise mezunu kontenjan dağılımı ve 453 Sözleşmeli personel alımı kadroları haberde.

İstanbul Üniversitesi 453 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 24 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere sözleşmeli olarak 453 personel alımı yapılacak.

Alımlar Üniversitenin Özel ve Döner Sermaye bütçesinden ,istihdam edilmek üzere yapılacak. Bu kapsamda alımlar 657 sayılı Devlet Memurları kapsamında 4/B sözleşmeli personel alınacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 66 Temizlik Hizmetleri Personeli, 132 Hasta Bakımı Personeli, 3 Şoför, 2 Gassal, 27 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 20 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 20 Büro Personeli, 2 Tekniker, 2 Diğer Sağlık Personeli, 5 Laborant, 23 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 56 Büro Personeli, 1 İmam Hatip, 3 Biyolog, 1 Dil ve Konuşma Terapisti, 2 Diyestisyen, 4 Fizyoterapist, 99 Hemşire, 1 Psikolog, 

Mülakat Yapılmayacak?

Alımlar KPSS Puanı sırasına göre yapılacak olup adaylara her kontenjan için farklı olarak en yüksek puandan büyük puana kadar yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir. Bu kapsamda Herhangi bir Mülakat yapılmaksızın alım yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için başvurularda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Üniversiteye personel alımları KPSS Puanı ile gerçekleştirileceği bildirildi. Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve lisans için P3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmak gereklidir. 

Alanına Göre Özel şartlar nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılması gerekmleidir Başvurular sadece online olarak yapılacaktır.

Başvuru Adres: https://pbys.istanbul.edu.tr/

Başvuru Tarihleri: 24 Nisan - 9 Mayıs 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıdvan kutlu
Rıdvan kutlu - 8 ay Önce

Lise mezunuyum b ehliyetim var

Hakan Yıldırım
Hakan Yıldırım - 8 ay Önce

Başvuru yapabilen var mı

Hacı yaman
Hacı yaman @Hakan Yıldırım - 8 ay Önce

Hayır yapamıyorum kulanici adı şifre istiyor

Emine
Emine - 8 ay Önce

Ne zaman açıklanır?