İstanbul Teknik, Çukurova ve Trakya Üniversitesi 294 Personel Alımında Son Gün!

Devlet Personel Başkanlığı devamlı olarak personel alım ilanları yayımlamakta ve Farklı üniversiteler personel alımı yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan 3 üniversite için başvurularda son güne gelindi. İşte detaylar.

İstanbul Teknik, Çukurova ve Trakya Üniversitesi 294 Personel Alımında Son Gün!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanlara göre farklı üniversiter çok sayıda personel alım yapacaklarını belirtmişlerdi. Yayımlanan ilanlara göre, Trakya Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve İstanbul Teknik üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde personel alımı yapacağını belirttiler. Yayımlanan ilanlara göre farklı pozisyonlarda toplamda 294 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak alım yapacaklardır. İlgili ilanlar için başvurular geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olup, henüz başvuru yapmamış veya başvuru işlemlerini tamamlamamış olan adaylar için başvurularda son güne gelindi İşte detaylar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Üniversiteler adaylardan bazı nitelikler doğrultusunda başvuru almaktadırlar. Bu şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir. Buna göre adaylardan, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 40. maddesindeki şartlarını taşımak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacaktır.

HANGİ POZİSYONLARDA ALIM YAPILACAK?

Çukurova üniversitesi 162 kişilik boş pozisyon ile 129 Sözleşmeli hemşire, 1 Eczacı, 8 Laborant ve 21 Sağlık teknikeri alacak.

Trakya Üniversitesi 1 Çocuk Gelişimci, 4 F,zyoterapist, 1 Diyetisyen, 20 Sağlık Teknikeri ve 91 Hemşire olmak ğzere toplamda 127 kişilik boş kadrosu ile alım yapacak.

İstanbul teknik üniversitesi 1 Büro Personeli, Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü mezunu olmak şartı ile 1 Büro personeli ve Lisans mezunu olan, İşletme İstatistik bölümü lisans programlarından mezun olmuş olan 3 Büro Personeli olmak üzere toplam da 5 kişi alınacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

İlgili ilanlar için adaylar başvurularına geçtiğimiz haftalarda başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuru yapmaları gerekmekteydi. Buna göre söz konusu ilanlar için başvurular en geç 22 mayıs 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular istenilen belgeler ile birlikte Üniversitelere şahsen yapılacaktır. Buna göre aşağıda ilanlara ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi

Trakya Üniversitesi

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 15:29
YORUM EKLE