İŞKUR Bünyesine Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı! KPSS li KPSS siz

İŞKUR Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre KPSS Puanı ile veya KPSS siz Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak. Kontenjan ve şartlar haberde.

İŞKUR Bünyesine Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı! KPSS li KPSS siz

Türkiye İş Kurumu personel alımı ilanı yayımlandı. Az önce Resmi gazetede 6 Nisan 2023 tarihi ile gelmiş olan ilanlara göre İŞKUR kendi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS siz yapılacaktır. İŞKUR personel alımı başvuru kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

Hangi Kontenjanlarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 6 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Ağ ve Güvenlik Uzmanı,
  • 1 Ağ ve Güvenlik Uzmanı,
  • 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

İŞKUR Personel alımı için başvurular bazı genel ve özel nitelikler aranacaktır. Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi nitelikler aranacak. 

Özel Olarak ise,

KPSS ve YDS Şartı aranacak. Ayrıca KPSS Puanı olmayan adaylarda başvuru yapabilecekler.

KPSS Detayı Nedir?

İŞKUR bünyesine alacağı sözleşmeli personel adayından 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDS den İngilizce dilinden puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca,

KPSS Puanı olmayan adaylarda başvuru yapabilecekler. KPSS siz yapılan başvurularda adayların puanı 70 olarak ele alınacak olup YDS puanı ile 0 olarak değerlendirilecektir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR Personel alımı başvuruları Mart sonunda başlamış olup en geç 14 Nisan 2023 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Edanurzeynel
Edanurzeynel - 9 ay Önce

Başvuru yapacaktım