İnönü üniversitesi Mülakatsız 95 Sağlık Personeli ve Büro Memuru Alıyor!

İnönü üniversitesi yeni personel alımı ilanı yayımladı. Farklı kadrolarda ve niteliklerde Sözleşmeli Olarak 95 Personel alacak. Şartlar ve kadro dağılımı haberde.

İnönü üniversitesi Mülakatsız 95 Sağlık Personeli ve Büro Memuru Alıyor!

İnönü üniversitesi 95 Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. Az Önce yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre İnönü üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 95 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. Alımlar 2020 yılı KPSS Puanına göre yapılacak olup adaylara herhangi bir mülakat yapılmayacak. Mülakatsız Personel Alımı için adayların belirtilen şartları taşıyor olmaları gereklidir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

İnönü üniversitesi 95 Sağlık Personeli Alımı ve Büro Memuru Alımı yapacak olup alımlar en az Ön Lisans Mezunu ,

 • 35 Hemşire,
 • 1 Biyolog,
 • 2 Diğer Sağlık Personeli,
 • 6 Büro Memuru,
 • 49 Sağlık Teknikeri,

BAŞVURU ŞARTLARI:

1. 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

4. 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin yataklı tedavi kurumlarında 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)

5. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İnönü Üniversitesine Sözleşmeli Personel alımı başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 Gün içerisinde yapılması gereklidir. Bu Kapsamda adaylar başvurularını 18 Mayıs 2021 ile 01 haziran 2021 tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular istenen belgeler ile birlikte şahsen yapılacak olup, başvuru için istenilen belgelerin, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:

 • Başvuru Dilekçesi
 • E-devlet üzerinden alınan mezun belgesi çıktısı (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • KPSS Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır)
 • Dil Sınavı Sonuç Belgesi
 • Tecrübeyi gösteren belge (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı dökümü ile İlgili Makama Belgesi)

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 01:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berivan Kartal
Berivan Kartal - 2 yıl Önce

Ben patoloji laboratuvar teknikeriyim. Orda yazılan bölümlerde çalıştım bulundum ama geçen yıl mezun olduğum için 3 yıllık bir tecrübem yok. Bu konu da beni bilgilendirebilir misin? Bu durum başvuru yapmama engel midir?