Iğdır Üniversitesi En Az Lise ve 55 KPSS İle Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Iğdır Üniversitesi Destek Personeli alımı ilanı yayımladı. En Az Lise ve Ön Lisans mezunu adaylardan 55 KPSS İle Sözleşmeli personel alacak. Detaylar haberde.

Iğdır Üniversitesi En Az Lise ve 55 KPSS İle Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Iğdır Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 26 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Sözleşmeli Personel Alımı İlanına göre Iğdır Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli 5 personel alacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında gerçekleştirilecek.

Başvuru Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan gene olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise Yukarıda tabloda göreceğiniz gibi 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise mezunları için P94 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden enaz 55 ve 65 puan almış olmak şartı aranacak. Öte yandan herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru şarrlarını sağlayan adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 26 Temmuz 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 9 Ağustos 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Üniversiteye şahsen yapılacak

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE