İçişleri Bakanlığı KPSS'li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alıyor! Başvurularda Son Günler!

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor. Farklı alanlarda yüksek maaş ile personel alımı başvurusu sona eriyor. Şartlar ve ilan detayları nelerdir?

İçişleri Bakanlığı KPSS'li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alıyor! Başvurularda Son Günler!

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor. Bakanlık bümnyesindeki eksikliği gidermek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etmişti. Söz konusu ilan ile Bakanlık personel alımları KPSS Puanı ile veya KPSS olmaksızın gerçekleştirilecektir.Başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecekler.

18 sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

İçişleri Bakanlığı yayımladığı ilana göre 18 kişilik boş kadro ile Bilişim personeli alımı yapılacak. Alımlar,1 Sistem Mimarı, 2 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 Kıdemli .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı, 4 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 5 .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Veri Aktarım ve ETL Uzmanı, 1 Devops Uzmanı, 1 Siber Güvenlik Uzmanı kontenjanlarında gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

Bakanlık personel alımı başvuruları için süreç sona eriyor. Başvurular 2 Mart 2023 tarihi ile başlamıştı ve en geç 9 Mart 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece İnternet ortamında gerçekleştirilecektir. Başvuru detayları ve nitelikler hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/icisleri-bakanligi-18-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-yayimlandi-h43932.html

KPSS li KPSS siz Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için adaylardan 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. 

KPSS siz alınacak başvurularda ise puanlar 70 olarak sayılacak. 

ANCAK Başvuru değerlendirmesinde Yabancı Dİl sınavı ve KPSS puan ortalaması alınacak olup KPSS puanı ile yapılan başvurularda %70 KPSS ve % 30 YDS puanı ele alınırken KPSS siz yapılan başvurularda %70 KPSS ve %0 YDS puanı esas alınacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bakanlık sözleşmeli personel alımı başvurusu için başvurular 9 Mart 2023 tarihi ile sona erecek olup başvuru sonuçları en geç Mart sonuna kadar açıklanması beklenmektedir.

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaattin mert
Alaattin mert - 10 ay Önce

Benim de işe cok ihtiyacın var