İçişleri Bakanlığı KPSS li KPSS siz 22 Personel Alımı Başvuru Süreci Başladı

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor. KPSS Puanı olan veya olmayan adaylar başvuru yapabilecek. Başvuru süreci az önce başladı.

İçişleri Bakanlığı KPSS li KPSS siz 22 Personel Alımı Başvuru Süreci Başladı

İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 22 Bilişim personeli alımı yapacak. Bu doğrultuda alımlar Bakanlığın Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak. KPSS Puanı olan veya olmayan adaylar başvuru yapabilecekler.

KPSS DETAYI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Bilişim Personeli alımı yapacak olup adayların KPSS ve YDS'den puan almış olmaları gereklidir. Değerlendirmelerde KPSS Puanı %70 ve YDS puanı %30 olarak ele alınacaktır. Bu kapsamda KPSS Puanı ile başvuru yapacak adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Ancak KPSS Puanı olmadan başvuru yapacak adayların puanı 70 olarak ele alınacak olup değerlendirme de YDS puanı % 0 olarak değerlendirilecektir.

Sonuç: Sonuç olarak KPSS puanı başvuru yapmış olan adaylar her zaman daha avantajlı olacak.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI OLACAK!

1 Proje Mimarı, 1 Kıdemli Veritabanı Yöneticisi, 1 İş zekası Uzmanı, 3 Kıdemli .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 İş Zekası Uzmanı, 1 Kıdemli Java yazılım Geliştirme Uzmnı, 2 .Net Uygulama Geliştirme Uznau, 2 Siber Güvenlik Uzmanı, 1 Devops Uzmanı, 1 Java Uygulama Geliştirme uzmanı, 1 Önyüz ( Front-End ) Uygulama Geliştirme Uzmanı, 1 Veri Aktarım ve ETL Uzmanı, 1 İş Zekası Uzmanı, 1 Java Yazılım Geliştirme Uzmanui 2 Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Veritabanı Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı,

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları için adaylardan genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Ayrıca en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmaları gereklidir.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI!

Bilişim personeli alımı başvuru süreci başladı. Başvuru yapmak isteyen adaylar 16 Ağustos 2021 tarihi ile başvurularına başlayacak olup en geç 22 Ağustos 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece elektronik ortamda e-Devlet şifresi ile yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE