HSK Sözleşmeli Büro Personeli Alım İlanı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Hakimler ve Savcılar Kurulu 25 kişilik boşluk ile Kamu Personeli Seçme Sınavına göre Büro personeli alacağını ilan etti. Peki Detaylar nedir?

HSK Sözleşmeli Büro Personeli Alım İlanı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Hakimler ve Savcılar Kurulu resmi internet sitesi üzerinde ilan yayımladı. Yayımladığı ilana göre Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesine toplamda 25 kişilik boşluk ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu ilana lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek olup bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere detayları aktarıyor olacağız. 

İLANIN DETAYLARI:

Pozisyon Unvanı: Sözleşmeli Büro Personeli

KPSS Puan Türü: Lisans-KPSSP3, Ön Lisans-KPSSP93, Ortaöğretim-KPSSP94

Pozisyon Sayısı: 25

Bu yönde Hakimler ve Savcılar Kurulu 25 kişilik boş kadro ile 2018 yılı KPSS puanı ile sözleşmeli büro personeli alacağını ilan etti. Alımlar ANkara ilinde yapılacaktır. Adayların KPSS puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre sınav yapılacak. İlgili sınav kadro sayısının 5 katı kadar aday uygulanacak olup, Uygulama Sınavı 29 Haziran 2019 tarihinde Saat 09:00 da Hâkimler ve Savcılar Kurulu binasında yapılacak. Sınavdan başarılı puan alan adayların listesi www.hsk.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir. Uygulamalı sınavdan başarılı olan adayları 03,04,05 Temmuz 2019 tarihlerinde Sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Hâkimler ve Savcılar Kurulu alımını yapacağı pozisyonlar için adaylardan, 657 Saylı Devlet Memurları kanunun 48. ömaddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Adaylardan yukarıdaki niteliklere ek olarak, 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSp93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. 

Ayrıca eğitim olarak, Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak gibi nitelikler aranıyor.

BAŞVURULAR:

Adaylar yukarıdaki nitelikler itaşımaları durumunda başvurularına 10 Haziran 2019 tarihinde başlayabilecek ve en geç 14 Haziran 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, www.hsk.gov.tr internet adresinde yer alan “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Giriş Sınavı İş Talep Formu” temin edilerek ilgili tüm kısımları doldurmak suretiyle gerekli belgelerle birlikte aşağıda adresi belirtilen Hâkimler ve Savcılar Kuruluna şahsen veya buraya gönderilmek üzere Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

İlanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar Buraya Tıklayarak ilan hakkında tüm detaylara ulaşabilecekler.

Eki : 2019 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli İş Talep Formu

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 21:38
YORUM EKLE