HMB 11 Farklı Alanda Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığının Sözleşmeli personel alımı başvuruları devam ediyor. Yüksek Maaş ile personel alımı yapılacak olup kadro ve şartlar haberde.

HMB 11 Farklı Alanda Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

HMB Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine sözleşmeli olarak 18 personel alımı yapacağını bildirdi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış ve başvurusu başlamış olan ilan ile Hazine ve Maliye Bakanlığı 11 Farklı kadro ile Personel alımı yapacak. Alımlar Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne yapılacak. Ayrıca başvuru için adaylardan hem KPSS hem de YDS puanı aranıyor. Ancak KPSS olmadan da başvuru alınacak olup KPSS siz Personel alımı yapılacak.

KADRO DAĞILIMI:

Bakanlık 18 kişilik kadro için Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı yapacak. Bu kapsamda,

 • Bilgi Güvenliği Uzmanı 1,
 • Uzman Veri Mühendisi 2,
 • Kıdemli Büyük Veri Sistemleri Yöneticisi 1,
 • Sistem Yöneticisi 1,
 • Ağ Uzmanı 1,
 • Yazılım Takım Lideri 1,
 • Yazılım Mimarı 1,
 • Uzman Veri Bilimci 1,
 • Kıdemli Sistem Yöneticisi 1,
 • Yazılım Geliştirme Uzmanı 7,
 • Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı 1,

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu personeli alımları 1 Haziran 2021 tarihi ile başlamıştı. Hala devam eden başvurular en geç 01 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar Bakanlığın resmi İnternet adresindeki başvuru formunu doldurup indirdikten sonra istenen belgeler ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara adresine iletilmesi gerekmektedir.

KPSS VE YDS DETAYLARI NEDİR?

Adayların değerlendirmeleri KPSS Puanına göre yapılacak. Bu kapsamda adayların 2018 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından almış P3 puan türünden almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir. Ayrıca Yabancı dil sınavından İngilizce dilinden puan alınmış olması gereklidir.

Buna göre değerlendirmelerde KPSS puanının %70 i ve YDS Puanının % 39 u ele alınarak değerlendirme yapılacak. KPSS Puanı olmadan başvuru yapan adayların ise KPSS Puanı70 olarak ele alınarak YDS puanı 0 olarak belirtilecektir.

YÜKSEK MAAŞ VERİLECEK!

Aylık brüt sözleşme ücreti, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilenler için sözleşme ücret tavanının ÖZEL ŞARTLAR başlığı altında belirtilen katları ile çarpımı sonucu bulunacak tutar olacaktır. Ancak Kurum, tavan ücretin altında sözleşme düzenlemeye ve ödeme yapmaya yetkilidir

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir. Ayrıca Bilişim Personeli için diğer niteliklerinde taşınıyor olması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
BatmanliVeysel
BatmanliVeysel - 6 ay Önce

Hey maşallah ne güzel alımlar oluyor Allah nazardan saklasin