Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesinde Çalıştırılmak Üzere Sözleşmeli Er Alımları

Geçtiğimiz günlerde Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılmakta olan açıklamalar doğrultusunda yüksek maaşla çalıştırılmak üzere er alımı yapılacağı açıklandı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesinde Çalıştırılmak Üzere Sözleşmeli Er Alımları
Geçtiğimiz günlerde yapılmakta olan açıklamalar Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kurulmuş olan resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Sözleşmeli erler tarafından kurulacak olan ekibin 2016 yılında tamamen oluşturulması bekleniyor. İşe alınacak olan erlerin maaşı ortalama olarak maaşı 2 bin lira civarında olacak. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde çalışmak için başvuru yapmak isteyen adayların askerliğini tamamlamış veya aktif olarak askerlik yapması gibi şartlar yer almıyor. Üstelik hala askerliği yapmaya devam eden kişiler de bahsetmiş olduğumuz bu yeni iş alanı için başvuru hakkına sahip.
 
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Ataması Detayları
 
Bahsetmiş olduğumuz iş ilanına başvuru yapabilmek için en az 21 yaşına girmiş ve 25 yaşını doldurmamış kişiler aranmaktadır. Başvuru kılavuzunda detaylı bir şekilde anlatılmakta olan boy ve kilo oranlarına sahip olmak da Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde çalışmak için aranmakta olan şartlar arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra ülkemizde yer almakta olup, askeri okullardan herhangi bir sebeple atılmış olan kişiler ne yazık ki Hava Kuvvetleri bünyesinde çalışmak için başvuru yapma hakkına sahip değildir. İşe girebilmek için aynı zamanda hastaneden alınması gereken sağlık raporlarına da sahip olmak gerekiyor. Hangi sağlık raporlarının alınması gerektiğini ise başvuru kılavuzundan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
feridun
feridun - 5 yıl Önce

Evli olanlara lojman verip aksam disari cikmaj serbest olsa guzel

Yiğit
Yiğit - 5 yıl Önce

Link i atar mısınız başvuru yapalım