Harran Üniversitesi ve Hastanesi 29 Sözleşmeli Personel Alımı - En Az Lise

Harran Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu adaylardan sözleşmeli personel alımı kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Harran Üniversitesi ve Hastanesi 29 Sözleşmeli Personel Alımı - En Az Lise

Harran Üniversitesi Personel alımı yapıyor. Az Önce Yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Harran Üniversitesi bübyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Üniversite birimlerine ve Hastanesine Sözlşemeli Personel alımı yapılacaktır.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 14 Hemşire, 4 Destek Personeli (Temizlik Personeli)

Ön Lisans Mezunu: 3 Röntgen Teknisyeni, 2 Sağlık Teknikeri, 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli, 

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Harran Üniversitesi Sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. Maddesindeki şartlar aranacaktır. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Ayrıca Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Başvuracak adaylardan lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS (P3) puanı, önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSS (P93) puanı ve lise mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS (P94) puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almak.

Mezuniyete Göre Özel Nitelikler;

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu ilan Resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte başvuru süresi başlamıştır Bu yönde Adaylar anbaşvuru için 15 günlük süre verilmiştir.

Başvuru Tarihleri: 29 Eylül - 13 Ekim 2023

İLANIN TAM METNİ BURADA

YORUM EKLE