Giresun Üniversitesi Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı

Giresun Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Erkek adaylar içerisinden Destek Personeli ve Teknisyen alımı yapılacak. Şartlar nedir?

Giresun Üniversitesi Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı

Giresun Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 10 Ekim 2022 tarihi ile yayımlanmış olan ilan ile Giresun Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 5 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan aranan şartlar ve şavuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Üniversiteye personel alımı için yayımlanan ilanlara göre Üniversite farklı yerleşkelerine olmak üzere 5 sözleşmeli personel alacak. Alım yapılacak kontenjanlar ise,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Giresun Üniversitesi genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacaktır.

Özel olarak ise yukarıda belirtilen tablodaki özel nitelikleri sağlıyor olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Giresun Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 10 Ekim 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 25 Ekim 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başurular sadece Üniversiteye şahsen gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE