Galatasaray Üniversitesi 55 KPSS Puanı İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Galatasaray Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlandı. 13 Personel alımı farklı kadrolarda gerçekleştirilecek. Şartlar ve detayları nedir?

Galatasaray Üniversitesi 55 KPSS Puanı İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Galatasaray Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Az Önce yayımlanan ilan ile Galatasaray Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere 4/B fıkrasına göre Herhangi bir Mülakat yapılmaksızın personel alımı gerçekleştirilecektir. İlgili ilana göre Galatasaray Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapacak.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Üniversite bünyesine 13 kişilik kadro ile;

  • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 3 Büro Personeli,
  • 2 Şoför,
  • 5 Temizlik Görevlisi,
  • 1 Bahçıvan,
  • 1 Bakım/Onarım personeli,

Başvuru Genel ve Özel Şartları Ne Olacak?

Adayların alım yapılacak alan göre ilgili meslek mezunu olmaları gereklidir. En az lise mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak.

Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. yaş şartı olarak, Güvenlik görevlisi için 30, Şoför için 40 ve diğer kadrolar için 35 yaşından büyük olmamak gerekmektedir.

- KPSS şartı ise, 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak,

- Nöbet Usulü çalışmasına herhangi bir engeli olmamak,

- Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için ise, 170 cm den kısa boylu olmamak ve geçerliliği dolmamış olan ÖGG kartına sahip olmak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite başvuruları 28 Haziran 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 12 Temmuz 2022 tarihine kadar başvuru alınacak. Sadece belirtilen nitelikleri sağlayan adayların başvurusu alınacak. Bu kapsamda başvurular şahsen Üniversitenin Personel Genel Müdürlüğüne gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE