Erciyes Üniversitesi En Az Ön Lisans Mezunu Sağlık Personeli Alım Yapılıyor!

Erciyes Üniversitesi sağlık alanında personel alımı yapacağını bildirdi. KPSS puanı ile alım yapılacak olup başvuru şartlarını haberimizde aktarıyoruz.

Erciyes Üniversitesi En Az Ön Lisans Mezunu Sağlık Personeli Alım Yapılıyor!

Erciyes Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Erciyes Üniversitesi sözleşmeli olarak 20 Hemşire ve 1 Sağlık Teknikeri alacak. Hemşire pozisyonu için adayların lisans mezunu olması gerekiyorken Sağlık teknikeri alanında Ön Lisans mezunu alım yapılacak.

KADRO DETAYLARI NEDİR?

Erciyes Üniversitesi 20 kişilik hemşire alımı için adaylardan, Yükseköğretim Kurumlarının hemşirelik bölümünden veya hemşireliğe denk kabul edilen sağlık memurluğu lisans programlarından mezun olmak, şartı arayacak.

Sağlık Teknikeri alımı için ise, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Odyometri Bölümünden Mezun Olmak şart ıaranıyor.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adayların 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi genel nitelikler talep edilecek.

Ayrıca Özel olarak ise 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli seçme sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olunması gereklidir.

BAŞVURULAR:

Erciyes Üniversitesi personel alımı başvuru süreci 11 Şubat 2020 tarihinde başlamış olup en geç 25 Şubat 2002 tarihine kadar yapılması gereklidir .Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Erciyes Üniversitesi Personel dairesine yapılması gereklidir. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
işşiz    garip
işşiz garip - 2 yıl Önce

üç fakülte mezunu işşiz siyasi yandaşlarının bu sorunu hallediliyor siyasi adalet bu