Erciyes Üniversitesi 4/B 73 Sağlık Personeli Alımı ( Lise, Ön Lisans ve Lisans )

Erciyes Üniversitesi 73 Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor. Hemşire, Güvenlik Görevlisi ve Sağlık teknikeri alımı yapılacak. KPSS ve diğer şartlar haberde.

Erciyes Üniversitesi 4/B 73 Sağlık Personeli Alımı ( Lise, Ön Lisans ve Lisans )

Erciyes Üniversitesi az önce ilan yayımladı. Üniversiteden gelmiş olan personel alımı ilanına göre Erciyes Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı ilanına sadece belirtilen nitelikleri sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. Aynı zamanda 2020 yılı KPSS Puan şartı istenecek olup değerlendirmelerde KPSS puan sırasına göre yapılacak.

73 Sözleşmeli Personel Alımı Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 21 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 7 Hemşire

Ön Lisans Mezunu: 11 Sağlık Teknikeri ( 3 Diş Protez Teknikeri, 1 Anestezi Teknikeri, 1 Elektronörofizyoloji Teknikeri, 5 Anestezi Teknikeri )

Lisans Mezunu: 35 Hemşire

Kimler Başvuru Yapabilecek? Genel ve Özel Nitelikler nedir?

İlgili Üniversite Sağlık personeli alım ilanına Erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecek. Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi kontenjan dağılımı ve eğitim nitelikleri çok net bir şekilde açıklanmıştır. Söz konusu kadrolarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, KPSS ve alanına göre şartlar aranacak.

Genel Başvuru Şartları?

Adaların genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak. ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan KPSS olarak, 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı olarak ise, 17/02/2022 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacaktır

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı adaylarından ise, Vardiyalı olarak çalışabilecek olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak şartı aranacak.

Başvurular İnternet'ten Yapılacak!

Erciyes Üniversitesine 73 Sözleşmeli personel alımı başvuruları İnternet'ten alınacak. Bu kapsamda adayların yukarıdaki nitelikler doğrultusunda başvurularını 17 Şubat 03 Mart 2022 tarihleri arasında Kariyer adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru adresi ve başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaylali
Yaylali - 1 yıl Önce

Lisans lisans birazda mağdur olmus ortaöğretim hemsire cocuklara yardimci olun zaten saglik bakanlığı lisan hemşireleri 62 puanla aliyor 86 puanlı ortaöğretimi almiyor siz universiteler bari yardimci olun

pınar yslbs
pınar yslbs - 1 yıl Önce

gerçekten yeter ya ortaogretim sayısına bak gerçekten çok komik lisansa tanınan ayrıcalık zaten atamalarda bariz belli birde üstüne sizinki haksızlığın daniskası lisans hemşire ile lise hemsire iş yükü açısından ikiside aynı işi yapıyor pes vAllahi pesss adaletsiz bir sistem