Enerji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! Memur Alımı Ne Zaman?

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Bilişim personeli alımı için başvurularda son güne geldik. Değerlendirmeler nasıl yapılacak? Enerji Bakanlığı Memur Alımı Ne Zaman?

Enerji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! Memur Alımı Ne Zaman?

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda alım yapacak. Bu kapsamda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlıtam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere 10 personel alımı yapacak. Başvurularda artık son güne geldik peki değerlendirmeler nasıl yapılacak.

KPSS ve YDS Puanı İle Değerlendirme Yapılacak!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı bünyesine alımını yapacağı Sözleşmeli Bilişim Personeli için adaylardan KPSS ve YDS şartı talep edilecek. Bu kapsamda 2019 veya 2020 tarihi ile yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Aynı zamanda Yabancı dil sınavından İngilizce dilinden puan almış olmak şartı gereklidir.

Değerlendirmeler KPSS puanının %70 i ve YDS puanının %30 e esas alınarak değerlendirme yapılacak. 

Ayrıca KPSS puanı olmayan adaylarda başvuru yapabilecekler. Ancak KPSS puanı 70 olarak ele  alınacak YDS puanı 0 olarak sayılacaktır.

Başvurular Sona Eriyor!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı personel alımı başvuruları 26 Ekim 2002 tarihinde başlayacak olup en geç 06 Kasım 2020 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Adaylar başvurularını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na posta yoluyla (kargo/iadeli taahhütlü) başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuruları değerlendirilip sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Bakanlığımız internet sitesi, www.enerji.gov.tr adresinde 20/11/2020 tarihinde ilân edilecektir. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru sonuçları açıklandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını BURADAN indirerek anında sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

Başvuru Şartları ve Kadro Dağılımı Burada

Enerji Bakanlığı Memur Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlıklar memru alımı ilanları yayımlaya devam ederken Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığından herhangi bir memur alımı ilanı açıklaması gelmedi. Adayların uzun süredir beklediği memur kadroları için duyuru bakanlıktan bekleniyor. Enerji ve tabii Kaynaklar Bakanlığı memur alımı için ilanların yıl sonuna kadar gelmesi bekleniyor.

YORUM EKLE