Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS'siz Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine farklı kadrolarda Sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS'siz Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü 24 Ekim 2017 tarihli duyurusuna göre, bünyesine farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü duyurusunu Devlet Personel Başkanlığının sitesinde yapmış olup, toplamda 13 Kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti.EGM Sözleşmeli Personel Alımı kadroları ise, Havacılık Dairesi Başkanlığna 3 Uçuş teknikeri ve 10 Helikopter Makinisti olmak üzere 13 kişi alınacaktır. 

Adaylar başvurularını elektronik ortamda yapacak olup, başvuru sonucuna göre adaylara Sözlü veya uygulamalı sınav yapılacaktır.

ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü alım yapacağı 13 kişilik boş kadro için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak Sözlü ve/veya uygulamalı sınavdan başarılı olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapmış sayılmak, yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, Uçuş teknisyeni için, Yükseköğretim Kurumlarının En Az Lisans Düzeyinde Eğitim Veren İlgili Bölümlerinden mezun olmak veya Çift motor Turbofan ve/veya turboprob tip intibakı bulunmak, Helikopter Makinisti için, S-70 tip intibakı bulunmak, Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki şartlara uygun olmak. Adaylar SINIF 1- UÇUŞA ELVERİŞLİDİR sağlık kurulu raporunu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir. Adaylar bu şartları taşıdıkları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 08 Kasım 2017 tarihi ile 17 Kasım 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, istenilen belgeler ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ghn
Ghn - 5 yıl Önce

Bunlara bir tane itiraz yok ama değil mi? Bakın işte taşerona kadro denen olayın perde arkası bunlar. Hep itirazlar emeğinden kazanıp, fazla işe zorlanan kişilere hak vermeyip kendileri sonra beleşe abanırlar direk memurluk hiç ezilmeden hemde. Asıl buralara seçilen girer arkadaş, kimse kayıtdığına taşeronun pis ağır işlerini yaptırmaz çünkü