Ege Üniversitesi Sınav Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Ege Üniversitesi yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda toplamda 16 sözleşmeli personel alımı yapıyor. İşte detaylar.

Ege Üniversitesi Sınav Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Ege Üniversitesi yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı kadrolar ve niteliklerde sözleşmeli personel alımı yapıyor. Ege Üniversitesi bünyesine toplamda 16 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alacak. Buna göre Ege Üniversitesi bünyesine Döner Sermayeden 3 Sağlık Teknikeri ve 8 Hemşire alacak. Özel bütçeden ise 5 kişilik kadro ile hemşire alımı gerçekleştirecek. Adaylar bu kadrolara başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gereklidir. Ayrıca adayların sadece KPSS puan sıralaması yapılarak belirlenecek olup herhangi bir sözlü yada yazılı sınav yapılmayacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Ege Üniversitesi bünyesine toplmada 16 sözleşmeli personel alacak. Adaylar bu kadrolara başvuru yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar başvurularını en geç 14 Aralık 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, Ege Üniversitesi resmi internet sitesinden indirilecek başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 10:21
YORUM EKLE