Ege Üniversitesi Hastanesi 93 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ege Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Hastane bünyesinde çalışacak 4/B kapsamıda en az lise mezunu ve 65 KPSS ile 93 personel alımı yapılacak.

Ege Üniversitesi Hastanesi 93 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ege Üniversitesi 2022 Yılı Personel Alımı İlanı:

Üniversite bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı ilanı yayımladı. 1 Haziran 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Ege Üniversitesi farklı kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden sözleşmeli 93 personel alımı yapılacak. KPSS Puanı ile atama yapılacağından adaylara herhangi bir mülakat yapılmayacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 10 Hemşire, 2 Destek Personeli ( Erkek ),

Ön Lisans Mezunu: 9 Sağlık Teknikeri, 7 Diğer Sağlık Personeli, 4 Röntgen Teknisyeni,

Lisans Mezunu: 2 Eczacı, 1 Çocuk Gelişimcisi, 2 Büro Personeli, 1 Psikolog, 1 Fizyoterapist, 2 Diğer Sağlık Personeli, 50 Hemşire,

Mülakatsız 93 Personel Alımı Yapılacak!

Ege Üniversitesi Hastanesi yukarıdaki kadrolarda alım yapacağını ilan ederek adaylara müjde verdi. Bir diğer müjde ise, Hastane 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B maddesine göre 93 personel alacak ve adaylara herhangi bir Sınav yapılmaksızın sadece KPSS Puan sırasına göre atama yapılacak. Bu kapsamda KPSS Puanı sırasına göre 93 kişi belirlenerek yedek adaylardan ise 279 Aday Yedek olarak seçilecek.

Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Başvuru Yapacak?

Ege Üniversitesi hastanesi personel alımı için genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak.

Bu yönde " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adyalar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları?

  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Nöbet Usulü çalışmasına engel herhangi bir durumu olmamak,
  • 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 65 puan almış olmak,

Kadrosuna Göre Eğitim Şartları Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Ege Üniversitesi hastanesi personel alımı başvuruları başladı. Başvurular ilanın yayım tarihi olan 1 Haziran 2022 tarihi ile başladı ve en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece Üniversitenin resmi internet adresi üzerinden online olarak yapılacak. Bunun dışında yapılacak herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi: https://www.ege.edu.tr

Başvuru Tarihleri: 1 - 15 Haziran 2022

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 07:30
YORUM EKLE