Ege Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel Alımı - En Az İlköğretim - Güncelleme

Ege Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Farklı alanlarda en az ilköğretim mezunu sözleşmeli 34 personel alınacak. Şartlar ve ilan detayları haberde.

Ege Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel Alımı - En Az İlköğretim - Güncelleme

Ege Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi gazetede 20 Temmuz 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Ege Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar en az İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Peki mezuniyete göre kontenjan dağılımı nedir? Kimler başvuru yapabilecek?

22 Temmuz 2022 Düzeltme İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazetede gelen karar ile Ege Üniversitesi personel alımında güncelleme yapılrı. Söz konusu güncelleme şöyle:

20.07.2022 tarihli ve 31898 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanında aşağıdaki şekilde düzeltme yapılmıştır.

A) GENEL ŞARTLAR:

9) Gemi Adamı (Kaptan) ve Gemi Adamı (Usta Gemici) pozisyonları hariç olmak üzere, ilan edilen diğer tüm pozisyonlar için ilan başvuru tarihinin ilk günü itibariyle 30 (otuz) yaşını doldurmamış olmak (20.07.1992 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir.) İlan olunur.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

İlköğretim Mezunu: 2 Gemi Adamı (Usta Gemici),

Lise Mezunu: 17 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Ön Lisans Mezunu: 2 Tekniker, 1 Gemi Adamı (Kaptan), 2 Büro Personeli,

Lisans Mezunu: 2 Kütüphaneci, 6 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Ege Üniversitesi personel alımı başvuruları için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 30 yaşından büyük olmamak" şartları aranacak.

KPSS Şartı olarak ise, 2020 yılında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Bu kapsamda Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan şartı istenecek. Ayrıca İlköğretim mezunu olan adaylardan da KPSS Şartı aranmayacaktır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Özel Şartları:

5188 sayılı kanun kapsamındaki niteliklere uygun olmak, ÖGG kartı bulunmaki 170 cm den kısa boylu olmamak şartları aranacak.

Tüm Pozisyonların Özel Şatları:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başladı ve en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu kapsamda başvurular 20 Temmuz 2022 tarihi ile 3 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını “Ege Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe alım” hizmeti aracılığıyla veya Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) platformu üzerinden gerçekleştirecekler.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2022, 09:20
YORUM EKLE