Ege Üniversitesi 221 Personel Alım İlanı Yayımladı! KPSS Baraj Puan Şartı Yok!

Ege Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Yüksek sayıda personel alımı yapacağını belirtti. Alımlar Ön Lisans ve Lisans mezunlarından yapılacak.

Ege Üniversitesi 221 Personel Alım İlanı Yayımladı! KPSS Baraj Puan Şartı Yok!

Resmi Gazete'de 09 Nisan 2020 tarihi itibari ile yayımlanmış olan ilana göre Ege Üniversitesi bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde 221 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu yönde en az Ön Lisans mezunu olan adayları kapsayacak olup ilan hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak haberimizde aktarıyoruz.

İLANIN DETAYLARI:

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel kadrolarında 221 kişilik boşluk ile alım yapacağını bildirdi. Bu kapsamda ilan yayımlanan Ege Üniversitesi Resmi Gazete'de kadro dağılımı ve başvuru şartlarını açıkladı.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Ege Üniversitesi 221 sözleşmeli Sağlık personeli alımı yapacak. Bu yönde alımlar Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarında yapılacak. İşte Kadro Dağılımı;

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Üniversite adaylardan genel ve özel nitelikler talep edecek. Bu yönde genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yaomış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek

gibi nitelikler aranacaktr. Ayrıca adaylardan genel nitelikler dışında özel olarak, Yukarıdaki tabloda belirtilen eğitim alanlarından mezun olmuş olmak, Herhangi bir soosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacak.

Bu yönde adaylardan KPSS Baraj Puanı şartı yok. Ancak başvuru yapan adayların puanları ele alınarak en yüksek puana sahip olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

BAŞVURULAR:

Ege Üniversitesi 221 Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci ilanın Resmi Gazete'de yayımladığı tarih itibari ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda Başvurular 09 Nisan 2020 tarihinde başlamış olup en geç 23 Nisan 2020 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir.

Başvurular, İstenen belgelerin sisteme yüklenmesi ile birlikte Ege Üniversitesi Resmi İnternet adresi olan //www.ege.edu.tr adresinden yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikri
Fikri - 3 yıl Önce

Aşçılık işiyle meşgulüm
0541 685 27 99

Isa KÖMÜRCÜ
Isa KÖMÜRCÜ - 3 yıl Önce

Hastanede temizlik personeli olarak cslismak istiyorum lise mezunuyum

halil.özalan05359623287tel
halil.özalan05359623287tel - 3 yıl Önce

Aşçıyım.iş.arıyorum