DSİ 1273 Sözleşmeli Personel Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Devlet Su İşleri personel alımı hakkında duyuru geldi. 1273 Personel alımı için yeni bir duyuru gelerek sonuçların açıklanma süreci uzatıldı.

DSİ 1273 Sözleşmeli Personel Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Devlet SU İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre DSİ bünyesindeki eksikliği gidermek üzere yayımladığı 1273 sözleşmeli personel alımı hakkında sonuçların açıklanma tarihi hakkında duyuru geldi. Ülkemizde yaşanan deprem sebebi ile tüm sınavlar ve sonuç açıklanmaları ertelenmeye devam ediyor.

DSİ 1273 Sözlşemeli Personel Alımı Yapacak!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği gidermek için Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde 1273 kişilik kadro ile alım yapacak. Bu kapsamda mezuniyete göre kontenjanlar:

  • Lise mezunu: 222 Destek personeli
  • Ön Lisans mezunu - 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 221 Büro personeli,
  • Lisans mezunu: 800 Mühendis

alımı olmak üzere toplamda 1273 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

KPSS En Az 50 Puan Üzerinden Değerlendirme Yapılacak!

Söz konusu ilan hakkında başvurular alınmış olup değerlendirmeler 2022 yılı KPSS Puan türünde göre en az 50 puan üzerinden değerlendirilecektir. 

Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

Başvuru değerlendirmesi KPSS Puanı sırasına göre en yüksek puandan en düşük puana göre gerçekleştirilecektir.

Başvuru Sonuçları Hakkında Duyuru Geldi!

Ülkemizde yaşanan deprem sebebi ile sonuçların açıklanması hakkında DSİ de duyuru geldi. Buna göre gelmiş olan duyuru:

06/02/2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan deprem felaketi, yıkıcı etkisini gösterdiği 10 ilimizle birlikte birçok ilimizi de etkilemiştir.

Genel Müdürlüğümüzce 17/01/2023 tarihinde merkez ve taşra teşkilatlarımızın tamamında toplam 1.273 sözleşmeli personel alımı için ilana çıkılmıştır. Başvuranlar arasında deprem bölgesinde yaşayanların da bulunduğu göz önünde bulundurularak hak kayıplarının önlenmesi ve herhangi bir mağduriyete yol açılmaması amacıyla 7 Şubat 2023 tarihinde açıklanması öngörülen başvuru sonuçlarının açıklanması ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde www.dsi.gov.tr ayrıca bildirilecektir.

Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun, geçmiş olsun. 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

DSİ personel alımı başvuru sonuçları önümüzdeki günlerde beklenyor. En geç 30 gün içerisinde duyuru gelmesi beklenmektedir. 

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2023, 08:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut
Mesut - 1 ay Önce

Alımlarda koruma ve güvenlik görevlisi alımını lise mezunlarından bari alsınlar yoksa boşuna bekliyoruz yaş geçiyor güvenlik görevlisi ile ön lisansın alakası ne?

Sadi temelsoy
Sadi temelsoy - 1 ay Önce

Yorumumuzu yirmi bir yıldır iletiyoruz kimse duymak istemiyor,yirmi yıldır halen işsiz milyon sayılardaki ecdatları t.c.vatandaşları olan milyon sayılar kadar üniversite mezunlarının referansları olmadığından ömürler boyu kamuda iş verilmiyeceklermi,t.c.vatandaşlıklarını alan binlerce suriyeli t.c.devlet memuru oluyorlarda,bizler halen milyon sayılardaki üniversite mezunlarına neden iş verilmiyor,alınmamalarının sakıncalarımı var bu insanların.Allah bunlara razı olurmu acaba.

Eyüp ALTUNTAŞ
Eyüp ALTUNTAŞ - 1 ay Önce

Eski hükümlüyüm Güvenlik kamerası uydu alarm şifre giriş zayıf akım teknolojileri Elektrik arıza işleri mesleğim kısmı olarak su tesisatı da yaparım bünyenizde daim olarak çalışmak isterim saygilarimla

Hasan Akman
Hasan Akman - 1 ay Önce

DSİ personel alimi

Dilara karaman rehber
Dilara karaman rehber - 1 ay Önce

Ekpss gecerlimi

Mehmet Kılıç
Mehmet Kılıç - 1 ay Önce

İşi aryorum