Dışişleri Bakanlığı TÜRKAK KPSS'li KPSS siz Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı. KPSS Puanı ile veya KPSS siz Türk Akreditasyon Kurumuna Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı TÜRKAK KPSS'li KPSS siz Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere Türk Akreditasyon biriminde görevlendirmek üzere sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Yayımlanmış olan ilan ile Türk Akreditasyon Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Ek 6 ncı maddesine dayanılarak sözleşmeli olarak Bilişim Personeli Alımı yapacak. Alımlar PSS Puanı ile veya KPSS siz Personel Alımı şeklinde yapılacak olup ilan hakkında detayları ve KPSS detayını sizlerle paylaşıyoruz.

KADRO DETAYLARI:

Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu 1 kişilik boş kadro ile (1 Kişi - Tam zamanlı - Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katı ile Yazılım Geliştiricisi alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması,

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 6 (altı) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

f) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, zorunludur.

KPSS DETAYI NEDİR?

Bakanlığın Sözleşmeli personel alımı ilanı için adaylardan KPSS Şartı aranacak. 2019 veya 2020 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmadan başvuru yapanlarında puanı 70 olarak ele alnacak olup Değerlendirmede YDS Puanı 0 olarak ele alınacak.

KPSS ve YDS puanı ile başvuru yapanlar ise %70 KPSS ve %30 YDS puanı ele alınarak sıralama yapılacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Sözleşmeli Personel alımı başvuruları 31 Mayıs 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 14 haziran 2021 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece Kurumun n www.turkak.org.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuru için gerekli olan bilgiler ve elektronik ortamda iletilecek belge örnekleri 3. maddede sıralanmaktadır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
isa kayas
isa kayas - 2 yıl Önce

orta okul mesunuyum engelli alimi varmi