Dışişleri Bakanlığı Almanya KPSS siz Personel Alımı Yapıyor! Başvurular 11 - 27 Nisan

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı ilanı yayımlandı. Yurtdışı Personel alımı kapsamında Almanya'da Sözleşmeli KPSS siz personel alımı başkonsolosluğa gerçekleştirilecek.

Dışişleri Bakanlığı Almanya KPSS siz Personel Alımı Yapıyor! Başvurular 11 - 27 Nisan

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için yeni ilan yayımladı. Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Almanya'da bulunan Hannover Başkonsolosluğuna sözleşmeli olarak Türk Uyruklu adaylar içerisinden 1 kişilik kontenjan ile sekreter alımı gerçekleştirilecek. Sözleşmeli Sekreter alım ilanına başvuru için en az lise mezunu olmak ve 41 yaşından gün almamış olmak gibi temel nitelikler aranacak.

Başvurular Ne Zaman Nereden Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa personel alımı başvuru süreci 11 Nisan 2022 tarihi saat 10:00 itibari ile başlayacak olup en geç 27 Nisan 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar istenene belgelerle birlikte Elektronik ortamda e-Devlet kapısı üzerinden başvuru alınacak.

Başvuru Ekranı: isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Öncelikle belirtmek gerekirse Adaylardan herhangi bi KPSS şartı aranmayacak. Genel olarak ise,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Her türlü iklim şatlarında çalışmasına engel sağlık sorunu olmamak, Bilgisayar Kullanabilmek şartları aranacak.

Özel Olarak İse adaylardan;

  • Yapılacak sınav tarihi ile 41 yaşından büyük olmamak,
  • En az Lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak,
  • Çok iyi derecede Türkçe ve Almanca biliyor olmak şartları aranacak.

ÖNEMLİ NOT: Başvuru yapan adaylar sınava katılmak isterlerse sınav Hannover Almanya da düzenlenecek olup adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE