Dışişleri Bakanlığı 46 Yaş Şartı İle Yurtdışı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Sözleşmeli memur alımı için en fazla 46 yaşında olmak gerek. Şartlar ve sınav detayları haberde.

Dışişleri Bakanlığı 46 Yaş Şartı İle Yurtdışı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı perosnel alımı ilanı yayımlandı. Yurtdışı Personel alımı kapsamında yayımlanan ilan ile Bakanlığa bağlı olan Tahran Büyükelçiliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli Sekreter alımı yapacağını bildirdi. Sekreter alımları Türk Uyruklu adaylar içerisinden yapılacak.

Başvuru İçin En Az Lise Olmak Yetiyor!

Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Tahran Büyükelçiliği 1 kişilik kadro ile lise mezunu sekreter alımı yapacak. Ayrıca eğitim dışında adayların çok iyi derecede Farsça ve Türkçe biliyor olması gerekli ve 46 yaşından gün almamış olmak şartı aranacak.

Genel olarak ise, Türk vatandaşı olmak, Bilgisayar kullanabilmek, Erkeklerde askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şarttır.

Sınav Yapılacak!

Büyükelçilik tarafından adayların belirlenmesi için farklı yollarda sınavlar yapılacaktır. Bu kapsamda sırası ile,

  • Yazılı Yeterlilik Sınavı,
  • Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı,

yapılacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlana başvurular yayım tarihi olan 20 Aralık 2021 tarihi ile başvuru süreci başlamış olup en geç 6 Ocak 2021 tarihine kadar yapılacak. Başvurular sadece İnternet ortamında kariyer kapısı üzerinden yapılacak. Başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BAŞVURU ADRESİ

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 09:31
YORUM EKLE