Dicle Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puan?

Dicle Üniversitesi personel alımı başvurusu sona eriyor. 34 personel alımı için sonuçlar ve Taban puanlar nasıl olur? Detaylar haberin devamında.

Dicle Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puan?

Dicle Üniversitesi Personel alımı için geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Dicle Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşlamak üzere En az lise mezunu 34 sözleşmeli personel alımı yapılıyor. Bu kapsamda en az lise mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak olup başvurular sona ermektedir. 

34 Personel Alımı Kadroları Nelerdir?

Dicle Üniversitesi toplamda 34 kişilik boş kadro ile yayımlamış olduğu personel alımı ilanına göre alımlar;

  • 2 Şoför,
  • 8 Destek Personeli
  • 1 Sağlık Teknikeri,
  • 7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi
  • 9 Hemşire,
  • 1 Diğer Sağlık Personeli,
  • 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvurular Sona Eriyor!

Üniversite personel alımı için başvurular 16 Ekim 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 30 Ekim 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece Elektronik ortamda alınmakta olup henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantı üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvuruların KPSS puanına göre yapılması ile birlikte değerlendirmelerde KPSS Puanına göre gerçekleştirilecektir. Bu yönde adaylardan en aaz lise seviyesinde 60 KPSS Puanı almış olmak şartı aranmakta olup değerlendirmelerde de en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirmeler kullanılacaktır.

Atamalarda KPSS taban puan ile en düşük 65 Puan olması bekleniyor.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 Başvurların en geç 30 Ekim 2023 tarihine kadar yapılıyor olması ile bitelike sonuçların en geç 15 iş günü içerisinde yani 20 Kasım 2023 tarihine kadar açıklanması bekşeniyor.

YORUM EKLE