Danıştay Başkanlığı KPSS 60 Puan İle Sözleşmeli Destek Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Danıştay Başkanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki memur personel eksikliği için farklı pozisyonlarda sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti.

Danıştay Başkanlığı KPSS 60 Puan İle Sözleşmeli Destek Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Danıştay Başkanlığı 13 Ekim 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki çalışan personel eksikliği için farklı kadrolarda sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirecek ve Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan Uygulama sınavı ve Sözlü sınava katılacaklardır. Bu sınavlarda başarılı olanlar ise kadrolara alınacaktır.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Danıştay Başkanlığı bünyesine toplamda 17 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre, Danıştay Başkanlığı bünyesine, 2 Bin 104,99 TL maaş ile Destek personeli kadrosuna Aşçı, Garson ve bahçıvan pozisyonlarında alım yapacak.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER:

Danıştay Başkanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu kadrolar için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve yapılacak soruşturmada olumlu sonuç alabilecek olmak şartları aranmaktadır.

Garson Kadrosu İçin adaylardan özel olarak, Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak.

Aşçı Kadrosu İçin adaylardan özel Olarak, Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak ve Aşçılık mesleğinde en az 2 yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek şartları aranır.

Bahçıva Kadrosu için ise adaylardan, Bahçıvanlık bonservisi sahibi olmak ve en az lise veya dengi okul mezunu olmak şartları aranır.

BAŞVURULAR:

Danıştay Başkanlığı Destek Personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar, 23 Ekim 2017 tarihi saat 09:00 da başlayacak olup en geç 27 Ekim 2017 tarihine kadar saat 17:00 a kadar başvurular yapılması gerekmektedir.  Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen  Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

İlanın Tam Metnine ve Başvuru formalarına aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

//www.danistay.gov.tr/duyurudetay-315.html

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 08:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 5 yıl Önce

Alınacak kişiler akpden liste şeklinde gidiyor.Bence boşa başvurmayın

Ersin
Ersin - 5 yıl Önce

35 yaşını doldurmuş köşeden yüksek puan almış vatandaşlar ne yapacak.yazık değilmi bu insanlara.35 yasin üzerindekiler bu devletin vatandaşlığından cikiyor mu?bu ne haksızlık böyle.ben 41 yaşındayım ve kpssden 77 puan aldım.ama ne âlâ,35 yaşından sonraki vatandaşlardan vergi alınırken kimse yaş aramıyor