Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 300 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yaptığı duyurusunda 300 kişilik boş kadro ile İnfaz ve Koruma Memuru alımı yapacağını duyurdu. İşte ayrıntılar.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 300 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 28 Aralık 2016 tarihli  Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki bulunana personel ihtiyacı için Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'a ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre 300 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı gerçekleştirecek. Alımı yapılacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları şartı aranacaktır. Başvurular arasından en yüksek puan ile başlamak sureti ile kadro sayısının beş katı (beş katı aday bayan ve erkek için ayrı ayrı belirlenecektir.) aday sınava çağırılacaktır. 

Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulumamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç vermek, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için 2016 KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı, 18 yaşını tamamlamış olmak, 30 yaşını bitirmemiş olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Erkeklerde 170cm, kadınlarda 160cm den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Aksi taktirde şartlara uygun olmayan adayların başvurulaırı geçersiz sayılacaktır. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular ilanın tam metnindeki bulunana başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığı aracı kılınmaksızın doğrudan posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlanıntam metnine Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE