Ceza ve Tevkifevleri 978 Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 2016 yılının son ayında yapmış olduğu duyurusunda 978 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli personel alımı duyurusu yapmıştı. Yapılan duyuruya göre alım başvuruları başladı!

Ceza ve Tevkifevleri 978 Personel Alımı Başvuruları Başladı!
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 28 Aralık 2016 tarihinde alım yapacağının duyurusu yapmıştı. Yapılan duyuruda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki bulunana personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 978 Sözleşmeli Personel alacak.  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 300 infaz ve koruma memuru, 317 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 43 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 32 teknisyen, 215 destek personeli (şoför), 43 destek personeli (aşçı), 25 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 975 ayrıca önceki yıllara ait boş kalan 3 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplamda 978 personel alacak. Başvuruda bulunacak adaylar en geç 13 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvuruları kabul edilen adaylar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Sınava katılacaklardır. Sınav 27 Şubat 2017 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan şartı aranacaktır. Başvuru yapacak adaylardan aranan diğer şartlar şöyledir.

Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum bulunmamaları, herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamaları, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yapılacak güvenlik araştırmasından ve arşiv incelemesinden olumlu sonuç verecek olmak,Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastahanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, 2016 yılın da ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak, teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak, şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları gerçekleştirilecektir. Ayrıca bu genel şartlar dışında istenilen özel şartlarıda taşımanız gerekmektedir. Her kadro için aranan özel şart farklıdır. Bu özel şartlara ilanın tam metninden veya sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurular, ilanın tam metninde verilmiş olan başvuru formunu doldurarak öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığı aracı kılınmaksızın doğrudan posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru kabul edilen adaylar 27 Şubat 2017 tarihinde sınava girecektir. Ayrıca ilanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
eda
eda - 5 yıl Önce

3 dakikada 130 kelime yazıyorum üstelik bölümüm zabıt katipliği ama puanım 68 başvuru dahi yapamıyorum sözde adaletlere ayrıcalık tanınıyoo

Pelin
Pelin - 5 yıl Önce

Ne yazik ki 70 olmasi gerekli puanin . 70 olsa zaten başvuru yapabilirsiniz daha çok çalışırsın

Aylin
Aylin - 5 yıl Önce

Yorum yapmak istemiyorum başburu yapmak istiyorum