Ceza ve Tevkifevleri 43 Sözleşmeli Aşçı Alımı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinin aşçı ihtiyacını gidermek amaçlı bazı şartlar niteliğinde 43 adet Aşçı alımı gerçekleştirecek.

Ceza ve Tevkifevleri 43 Sözleşmeli Aşçı Alımı
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 28 Aralık 2016 tarihli Devlet Personel başkanlığı tarafından yapmış olduğu duyurusuna 43 adet Aşçı alımı yapacağınn duyurusu yaptı. Yapılan duyuruda adaylardan KPSS şartı aranacak. Adaylardan 2016 yılı kamu Personeli seçme sınavından en az 70 puan almış olmaları ve lise, önlisans ve lisans mezunu olmak şartlaı aranacaktır. Ayrıda Kamu Personeli Seçme Sınavının puanına göre kadro sayının 5 katı kadar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün yapacağı Sınava katılacaktır. Sınavda başarılı olan aşçı adaylarının kadro giriş işlemleri gerçekleştirilecektir.

Adaylardan, ürkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulumamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç vermek, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için 2016 KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı, Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak,En az lise veya dengi okul mezunu olmak,Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Aksi taktirde şartlara uygun olmayan adayların başvurulaırı geçersiz sayılacaktır. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular ilanın tam metnindeki bulunana başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığı aracı kılınmaksızın doğrudan posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlanıntam metnine Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE