Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 60 KPSS İle Personel Alımı 2022

ÇSGB sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlandı. 60 KPSS Puanı ile sözleşmeli Programcı ve Çözümleyici alımı gerçekleştirilecek. Şartlar nelerdir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 60 KPSS İle Personel Alımı 2022

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için Resmi Gazetede personel alımı ilanı yayımlandı. 28 Mart 2022 tarihi ile gelmiş olan ilana gçre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ( ÇSGB ) Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne personel istihdamı yapılacak. 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesi ile istihdam yapılacak. Bu kapsamda 7 kişilik kontenjan ile sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Lisans mezunu adaylar içerinden Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Farklı alanlarda personel alımı için KPSS ve Yabancı dil sınavı şartı aranacağı bildirildi. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerre göre;

  • Türkiye Cumhuriyeti bvatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

KPSS Şartı: 2020 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünde göre en az 60 puan almış olmak.

Yabancı Dil Şartı: YDS'den en az D deviyesinde İngilizce dilinden puan almıuş olmak.

Alım Yapılacak Kadrolar Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 7 kişilik sözlşemeli personel kadrosu ille 5 programcı ve 2 çözümleyici alımı yapılacak.

Başvurular Başladı!

Bakanlık bünyesine personel alımı başvuruları 28 Mart 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 6 Nisan 2022 tarihine kadar yapılacak. Başvurular Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirebilecekledir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Buket dener
Buket dener - 2 yıl Önce

Bundan sonrada on,onbeş yıldır halen işsiz olan üniversite mezunlarıda alınsalar,çünkü yazıktır sayıları neredeyse beş milyon ve yaşlarıda otuzbeşlere gelmişler.yazıktır günahtır bu insanlarımıza,gelecekleri kararmışlara çok yazık,çok günah.