Bursa Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Bursa Teknik Üniversitesi en az lise mezunu 6 farklı alanda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru şartları ve kontenjan bilgisi haberde.

Bursa Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Bursa Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 6 Eylül 2022 tarihi ile gelmiş olan ilana göre Bursa Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Öte yandan KPSS B Grubu puan şartı aranacak olup adayların değerlendirmesi KPSS puanı ile yapılacak olup herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS puan sırasına göre başvuru alınacaktır.

Hangi Kadrolarda Başvuru Alınacak?

Üniversite bünyesine toplamda 8 kişilik kadro için 6 farklı alanda personel alımı gerçekleştirecektir. Alımlar Üniversitenin " İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Genel Sekreterlik ve Hukuk Müşavirliği " birimlerine personel alımı yapılacak. Buna göre,

  • 1 Avukat,
  • 1 Mimar, 
  • 1 Mühendis,
  • 1 Büro Personeli,
  • 1 Destek Personeli (Şoför),
  • 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Genel ve Özel Nitelikler?

Bursa Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için adaylardan 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca,

- 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93, Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gerekmektedir.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

- Herhangi bir kurumda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak,

gibi nitelikler aranacak. Ayrıca pozisyonuna göre aranan özel nitelikler şöyle:

Başvuru Süreci Başladı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

Üniversitenin personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile birlikte başladı. Buna göre en geç 15 gün içerisinde başvurular yapılması gereklidir. Başvurular sadece şahsen üniversiteye yapılacak.

Başvuru Adresi: Bursa Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı

Başvuru Tarihi: 06 - 20 Eylül 2022

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE