Bursa Teknik Üniversitesi Destek, Büro Personeli ve Teknisyen Alımı 2023

Bursa Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı 3 alanda en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı ilan detayları haberde.

Bursa Teknik Üniversitesi Destek, Büro Personeli ve Teknisyen Alımı 2023

Bursa Teknik Üniversitesi Personel alımı yapacak. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Bursa Teknik Üniversitesi KPSS 60 Puan ile 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B olarak sözleşmeli En az lise mezunu personel alımı yapacak. Başvuru şartlarına ve adımlarına ilişkin detaylar haberin devamında.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Bursa Teknik Üniversitesi toplamda 6 kişilik kadro ile, Destek Personeli Alımı, Büro Personeli Alımı ve Teknisyen Alımı yapacak. İşte kontenjan dağılımıu:

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Ayrıca yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi adaylardan KPSS Şartı talep edilmektedir. Bu yönde 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularına 14 Ağustos 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 28 Ağustos 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece üniversiteye yapacak.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerban elvan
Şerban elvan - 1 ay Önce

İssizlik