Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Maaşlı Personel Alımı İlanı Yayımladı!

Boğaziçi Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Yüksek maaş ile 2 kişilik boş kadro için sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. Şartlar ve detaylar haberde.

Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Maaşlı Personel Alımı İlanı Yayımladı!

Resmi Gazete personel alımı ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre Boğaziçi Üniversitesi'de personel alımı ilanı yayımladı. Üniversite bilgi işlem ve Yapım daire başkanlığında görevlendirmek üzere istihdam edilmek üzere WEB uygulamaları yazılım geliştirme Kıdemli Uzmanı alımı yapacağını bidirdi. Başvurular KPSS Puanı ile veya KPSS puanı olmadan yapılacak.

KPSS'li veya KPSS siz Personel Alımı Yapılacak!

Boğaziçi Üniversitesi yayımladığı ilan için adaylardan KPSS şartı arayacağını bildirdi. Fakat bir diğer detaya göre KPSS puanı olmayan adaylarda başvuru yapabilecek. Ancak KPSS Puanı 70 olarak ele alınırken YDS puanı 0 olarak ele alınacaktır.

Bu kapsamda KPSS puanı ile başvuru yapmak isteyen adaylar 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak,
  • Pozisyonları aşağıdaki özel şartlarda belirtilen mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelendirmek, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile aynı özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
  • Bilgisayar çevre bilimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf veya 1 yıl süre ile ertelemiş olmak.
  • Sınav sonucunda başarılı bulunan adaylarla tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ibraz etmeleri kaydıyla sözleşme yapılabilecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Boğaziçi Üniversitesine sözleşmeli personel alımı için adaylar başvurlarına 22 mart 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 21 Nisan 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece istenen belgeler ile birlikte, Boğaziçi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı BEBEK İSTANBUL adresine elden teslim etmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE