Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde yüksek maaş ile sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte şartlar.

Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Boğaziçi Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazetede 10 Eylül 2020 tarihi itibari ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre yüksek maaş ile farklı pozisyonlarda olmak üzere Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak. Adaylardan KPSS şartı ve YDS şartı talep edilecek.

KPSS DETAYI NEDİR?

Boğaziçi Üniversitesi alımını yapacağı sözleşmeli personel adaylarından KPSS şartı talep etmektedir. Buna göre adaylar 2018 yılında yapılmış olan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekldir.

Ancak KPSS puanı olmayan veya 70 altında olan adaylarda ilgili ilanlara başvuru yapabilir ancak puanı 70 olarak ele alınacaktır.

ALIM YAPILACAK KADRO:

Boğaziçi Üniversitesi 5 kişilik kadro ile,  Sistem Yöneticisi, 1 Bilgi Güvenliği Yöneticisi ve 1 Ağ Uzmanı alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak,

e) Pozisyonları aşağıdaki özel şartlarda belirtilen mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelendirmek, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile aynı özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

f) Bilgisayar çevre bilimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

g) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf veya 1 yıl süre ile ertelemiş olmak.

h) Sınav sonucunda başarılı bulunan adaylarla tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ibraz etmeleri kaydıyla sözleşme yapılabilecektir.

BAŞVURULAR: 

Boğaziçi Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımı başvuruları bugün itibari ile ilanınn yayımlanmasıyla başlamıştır. Buna göre adaylar başvurularını en geç 24 Eylül 2020 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Adaylar başvurularını Boğaziçi Üniversitesinden alacakları başvuru formunu Elektronik Ortamda doldurarak ve istenen belgeler ile birlikte Üniversitenin Personel Dairesi Başkanlığına gerçekleştirmeleri gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE